Doprowadzenie instalacji sanitarnych do budynku przemysłowego lub mieszkalnego jest warunkiem swobodnego korzystania z obiektu. Do tego potrzeba jeszcze systemu odprowadzania ścieków, a nawet podłączenia do Internetu. To wszystko odbywa się pod ziemią. Niestety, nie wszędzie jest możliwość prostego stworzenia tych sieci. Wówczas niezbędne okazują się przewierty sterowane. Wrocław należy do miast, w których są one równie często stosowane, jak na całym Dolnym Śląsku. W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa dolnośląskiego do sprawdzenia, kiedy przydadzą się rozwierty poziome (horyzontalne) i dlaczego warto postawić właśnie na nasze usługi.

Na czym polegają przewierty sterowane?

To dość skomplikowany i wymagający zastosowania zaawansowanych maszyn proces. Można go ogółem podzielić na dwa etapy. Pierwszy polega na tzw. wierceniu wstępnym (nazywanym też pilotowym) przy użyciu głowicy o niewielkiej średnicy. To ona wytyczy trasę planowanej instalacji. W drugim etapie horyzontalnego przewiertu sterowanego korzysta się już z głowicy o dużo większej średnicy, by poszerzyła korytarz. W ten sposób tworzy się poziome miejsce dla rur przesyłowych gazu czy wody.

Kąt wejścia wynosi zazwyczaj do 11 do 20º. Natomiast kontrola nad maszyną odbywa się poprzez specjalną sondę. Dzięki niej operator doskonale wie, co znajduje się na drodze i jak poprowadzić dalszą trasę. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w zależności od rodzaju gruntu, do przeprowadzenia przewiertu poziomego stosuje się odmienne maszyny wiertnicze.

Zastosowanie przewiertów poziomych

Proponowaną przez nas metodę stosuje się przede wszystkim podczas podłączania budynków do lokalnych sieci przesyłowych. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy nowo powstały obiekt znajduje się w zagęszczonym miejscu. Zamiast przekopywać się przez ogródek sąsiadów, można po prostu wykonać przewierty sterowane. Dolnośląskie województwo jest pod tym względem trudnym terenem, ponieważ zabudowa wyróżnia się dużą gęstością.

Oprócz tego znajduje ona swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba uniknąć ingerencji w wierzchnią warstwę gruntu, co spowodowałoby np. zatory na drodze czy naruszenie chronionego terenu. Wiercenie sterowane poziome jest przy tym bardziej ekologiczne od innych tego typu prac, ponieważ nie narusza środowiska naturalnego.

Zalety przewiertów poziomych

Najważniejszym atutem przemawiającym za wyborem tej metody jest powodowanie minimalnych zakłóceń dla okolicznych mieszkańców oraz ruchu drogowego. Wszystko, co jest potrzebne do stworzenia podziemnej instalacji, wykonuje się właśnie pod ziemią. Horyzontalny przewiert sterowany generuje przy tym znacznie mniej hałasu i pozwala na wykorzystanie znacznie lżejszego sprzętu.

Co więcej, są one w stanie przekroczyć zarówno naturalne, jak i sztuczne przeszkody. Dobrym przykładem są rzeki oraz drogi. Przewiert poziomy tworzy bowiem tylko jeden otwór tuż pod nimi.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze oszczędności. Szacuje się, że w porównaniu do standardowych robót, można ograniczyć wydatki nawet do 60%.

Profesjonalny sprzęt do przewiertów sterowanych

W naszej pracy korzystamy z maszyn pochodzących od uznanych producentów. To daje gwarancję precyzji wykonania. Wszystkie wykorzystywane urządzenia zostały zaprojektowane specjalnie w tym celu. I właśnie z ich pomocą należy wykonywać przewierty poziome. Wrocław należy do miast, w których przykłada się dużą wagę do tego, jaki sprzęt zostanie wykorzystany przy realizacji. Dlatego właśnie zainwestowaliśmy w najlepsze dostępne na rynku rozwiązania.

Do tego dbamy o ich stan techniczny. Regularnie przeprowadzane konserwacje sprzętu do rozwiertów sterowanych oraz użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem minimalizują niemal do zera ryzyko wystąpienia awarii. A to zapewnia ciągłość pracy w miejscu powstawania inwestycji. To kolejny powód, dla którego zaufało nam tak dużo osób potrzebujących profesjonalnego przewiertu poziomego.

Doświadczenie w przewiertach sterowanych

Działamy na rynku już od wielu lat. Przez ten czas zyskaliśmy doświadczenie, które ciągle procentuje. Mieliśmy już okazję współpracować z wieloma klientami w regionie i doradzać im, jak wykonać właściwe przewierty sterowane. Dolny Śląsk jest najlepszym dowodem na to, jak nasze usługi w tym zakresie przyczyniają się do powstawania licznych inwestycji.

Przy tym wszystkim nieustannie podnosimy nasze kompetencje. Wiąże się to z korzystaniem z najnowszych trendów w branży, które pozwalają utrzymać najwyższy poziom wykonania wiercenia poziomego przy zachowaniu atrakcyjnych cen i skróceniu czasu oczekiwania na efekty. Jesteśmy więc w stanie podjąć się każdego, nawet najbardziej skomplikowanego zadania, ponieważ trzymamy rękę na pulsie w zakresie przewiertów sterowanych.

Ile kosztują przewierty poziome?

Nie da się ustalić odgórnego, jednolitego cennika tego typu usługi. Wynika to z charakteru podejmowanych działań, które wymagają indywidualnego przygotowania. Dlatego do obliczenia kosztu przewiertu poziomego bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak rozległość planowanej instalacji, rodzaj i ukształtowanie terenu, a także konieczność użycia specjalistycznych narzędzi dostosowanych do danej sytuacji. Dopiero wtedy możemy określić ostateczną cenę wykonania.

Przy okazji pragniemy zaznaczyć, że dokładamy wszelkich starań, aby horyzontalne rozwiercanie sterowane pozostawało konkurencyjne nie tylko pod względem jakości, ale też finansowym. To daje naszym klientom pewność, że zmieszczą się w budżecie wznoszonej inwestycji.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi przedstawicielami. Udzielą oni szczegółów dotyczących współpracy, a także przybliżą, na czym polega przewiert sterowany. Wrocław należy do miast, w których docenia się tak kompleksowe i indywidualne podejście. Cieszymy się, że możemy sprostać wszelkim wymaganiom w tym zakresie. Przy okazji nasi specjaliści doradzą najkorzystniejsze rozwiązania w rozwiercaniu poziomym. Gwarantujemy obsługę klienta na najwyższym możliwym poziomie.