Instalacje gazowe Lublin

Niezawodna, odpowiednio zaprojektowana instalacja gazowa to jeden z kluczowych warunków bezpiecznego domu lub mieszkania. Znajduje ona zastosowanie przy zasilaniu kuchenek i piecyków, podgrzewaczy ciepłej wody czy instalacji centralnego ogrzewania. Odpowiadając na potrzeby mieszkańców Lublina i okolic, oferujemy projektowanie, montaż, przeglądy oraz modernizacje przyłączy, a także wewnętrznych i zewnętrznych sieci gazowych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Hydro-Gaz w tym zakresie oraz do przesłania zapytania o cenę.

Instalacja gazowa Lublin

Mając na uwadze właściwości gazu, zarówno budowę, jak i sprawdzenie sieci bezwzględnie należy zlecać doświadczonym, uprawnionym fachowcom. Wybierając nasze instalacje gazowe, zyskują Państwo gwarancje profesjonalnego wykonania usługi w domu lub firmie. W codziennej pracy wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne narzędzia i technologie, co wymiernie podnosi skuteczność oraz bezpieczeństwo działania wykonywanych systemów.

Jeśli chodzi o instalacje gazowe Lublin jest miastem, na którego terenie oferujemy Państwu kompleksowe usługi w systemie od projektu do realizacji. Odpowiadamy za stworzenie projektu oraz wykonanie przyłącza zgodnie z warunkami technicznymi określanymi przez administratora sieci. W ofercie Hydro-Gaz znajduje się również kompleksowa budowa instalacji wraz z jej uruchomieniem i dokonywaniem okresowych przeglądów. Na życzenie lubelskich Klientów podejmujemy się także napraw, konserwacji i modernizacji zarówno całych sieci gazowych, jak i poszczególnych urządzeń.

Tworząc instalacje gazowe w Lublinie, wykonujemy:

 • audyt i doradztwo techniczne,
 • projektowanie instalacji gazowych,
 • wykonywanie przyłączy do sieci zbiorczej,
 • okresowe badania szczelności wraz z lokalizowaniem wycieków,
 • montaż urządzeń (filtrów, butli, gazomierzy, kotłów),
 • wykonywanie nowych instalacji gazowych w Lublinie,
 • próby ciśnieniowe, badania kamerą termowizyjną,
 • usuwanie nieszczelności w instalacjach gazowych,
 • wymianę urządzeń,
 • usługi pogotowia gazowego.

W przypadku tak zaawansowanych systemów, jak instalacja gazowa Lublin stanowi obszar, na którym udzielimy Państwu pełnego wsparcia. W codziennej pracy korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, certyfikowanych urządzeń, co daje pewność profesjonalnego, zgodnego z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa, montażu instalacji.

Instalacje gazowe Lublin – ceny usług

Ile kosztuje wykonanie instalacji gazowej w Lublinie? Cena takiej usługi uzależniona jest od kilku czynników, takich jak wielkość sieci, stopień jej zaawansowania, liczba i rodzaj podłączanych urządzeń. Na ostateczny koszt usługi wpływa również to, czy zleceniodawca dysponuje własnym projektem sieci wewnętrznej. Do każdej usługi podchodzimy w sposób indywidualny, zdając sobie sprawę, że instalacje gazowe muszą odpowiadać na bardzo zróżnicowane potrzeby użytkowników. W każdym przypadku dokładamy wszelkich starań, by cena wykonywanych usług była atrakcyjna i odzwierciedlała jedynie faktycznie zrealizowane czynności.

Montaż instalacji gazowych w Lublinie – od projektu do realizacji

Decydując się na skorzystanie z naszej oferty usług gazowniczych w zakresie montażu i budowy instalacji gazowych w Lublinie, zyskują Państwo kompleksowe wsparcie na każdym etapie podłączania budynku do sieci zbiorczej. Jak wyglądają realizowane przez nas prace w systemie od projektu do realizacji?

1. Audyt sieci gazowej

Pierwszym krokiem do budowy instalacji lub przyłącza jest wykonanie audytu w celu upewnienia się, że dany budynek znajduje się w zasięgu sieci gazowej. Podczas konsultacji z Klientem omawiane są także Państwa indywidualne potrzeby, wymagania techniczne oraz dostępne możliwości wykonania usługi gazowniczej.

2. Wykonanie projektu oraz wycena

Następnie, na podstawie zebranych informacji przystępujemy do przygotowania projektu sieci wewnętrznej lub zewnętrznej, uwzględniającego aktualne przepisy i normy. Na etapie projektowania przygotowujemy również kosztorys, obejmujący ceny materiałów, robocizny oraz koszty pozostałych usług związanych z montażem instalacji gazowej.

3. Pozyskanie pozwolenia

W imieniu Klienta Hydro-Gaz podejmuje działania w celu uzyskania wymaganego pozwolenia lub decyzji, pomagając Państwu w zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Usługa montażu sieci gazowniczej na terenie Lublina może zostać zrealizowana na podstawie pozwolenia na budowę domu, jednak jeśli dokument nie obejmował wykonania tego rodzaju instalacji, niezbędne jest pozyskanie dodatkowej decyzji. Pomagamy naszym Klientom w załatwianiu wszelkich formalności administracyjnych.

4. Montaż instalacji gazowej

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód przystępujemy do montażu instalacji gazowej. Wykwalifikowani specjaliści wykonują prace zgodnie z zatwierdzonym projektem, przestrzegając obowiązujących przepisów i norm bezpieczeństwa. W trakcie realizacji usługi gazowniczej stosowane są wysokiej jakości materiały i profesjonalne narzędzia, z gwarancją korzystnej ceny.

5. Testy i odbiór instalacji

Po zakończeniu prac przeprowadzamy niezbędne testy i pomiary w celu upewnienia się, że instalacja gazowa działa poprawnie i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Ostatnim etapem usługi jest odbiór instalacji, potwierdzający jej zgodność z projektem i warunkami technicznymi.

Do kogo adresowana jest usługa montażu instalacji gazowej?

Kompleksowe usługi gazownicze, które jako Hydro-Gaz realizujemy w Lublinie i okolicach, kierowana jest do szerokiego grona odbiorców indywidualnych oraz firm. Wykonujemy montaż sieci gazowych dla:

 • właścicieli budynków jednorodzinnych – instalacje gazu ziemnego są powszechnie wykorzystywane w domach jednorodzinnych do zasilania kuchni, ogrzewania, podgrzewania wody użytkowej oraz innych urządzeń. Usługa w przystępnej cenie kierowana jest do inwestorów, którzy chcą skorzystać z gazu jako źródła energii w swoim budynku,
 • wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych – administrujące budynkami wielorodzinnymi spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe często decydują się na wyposażenie ich w gaz, aby zapewnić mieszkańcom dostęp do taniego i bezpiecznego paliwa na cele mieszkalne,
 • deweloperów – montaż instalacji gazowych to również rozwiązanie powszechnie stosowane w inwestycjach deweloperskich. Współpracujące z nami firmy z branży nieruchomości z Lublina mogą zapewnić wydajne zasilanie nowo realizowanych lokali mieszkalnych,
 • obiektów przemysłowych i usługowych – przyłącze gazu może okazać się niezbędne lub bardzo przydatne w budynkach komercyjnych, takich jak hotele, restauracje, sklepy czy biura. Również obiekty przemysłowe, np. zakłady produkcyjne czy magazyny mogą wymagać wykonania usługi gazowniczej do zasilania pracujących w nich maszyn i urządzeń.

Instalacja gazowa w domu w Lublinie – co mówią przepisy?

Wykonywany przez nas montaż instalacji gazowej w domu w Lublinie podlega restrykcyjnym uwarunkowaniom i wymogom, zawartym m.in. w ustawie Prawo budowlane oraz rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zgodnie z jego treścią, wykonując usługę gazowniczą, rury z gazem płynnym umieszcza się przy podłodze, natomiast przewody z gazem ziemnym powinny być montowane pod sufitem, co najmniej 10 cm powyżej innych instalacji. Nie mogą one przechodzić przez fundamenty ani być prowadzone pod nimi. Należy również unikać długich, prostych odcinków instalacji gazowych. Rury w pomieszczeniach mieszkalnych można układać wyłącznie, gdy nie ma innej możliwości poprowadzenia sieci.

Hydro-Gaz – sprawdzony partner w zakresie montażu sieci gazowych w Lublinie

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Realizujemy instalacje gazowe w Lublinie w przystępnej cenie, dbając o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i funkcjonalności. W imieniu Klienta realizujemy wszelkie niezbędne formalności i procedury w Polskiej Spółce Gazownictwa. Każdego dnia świadczymy nasze profesjonalne usługi gazownicze, wykonując montaż sieci, które wyposażają Państwa domy w ekologiczny i bezpieczny gaz.