Przyłącza gazowe Lublin i okolice

Gaz ziemny stanowi obecnie jeden z najtańszych rodzajów paliw stosowanych w celu uzyskiwania energii cieplnej. Dzięki temu, a także za sprawą swojej prostoty wykorzystywania cieszy się w Polsce olbrzymią popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i użytkowników indywidualnych.

Jeśli chodzi o tę drugą grupę, sieci gazowe umożliwiają właścicielom domów i mieszkań m.in. zasilanie kuchenek lub piekarników, dostarczanie ciepła do wody użytkowej czy też zapewnienie w ramach określonego obiektu kompleksowego ogrzewania. W tym ostatnim przypadku na uwagę zasługuje przede wszystkim niemal całkowita bezobsługowość pieców zasilanych gazem ziemnym. Urządzenia te pracują najczęściej zupełnie samodzielnie, a ich posiadacze nie są zmuszeni do wygospodarowywania żadnej specjalnej przestrzeni przeznaczonej stricte pod magazynowanie jakichkolwiek materiałów opałowych w postaci np. drewna, pelletu czy węgla. Paliwo do pieców dostarczane jest bowiem bezpośrednio z sieci gazowej.

Zalet wynikających z wykorzystania opisywanego przez nas rozwiązania nie brakuje, choć sporo zależy od potrzeb konkretnego inwestora. W praktyce jednak wszystkie one sprowadzają się w zasadzie do kwestii poruszonej na początku niniejszego wpisu – gaz ziemny jest jednym z najtańszych z dostępnych na rynku paliw, a przy tym także jednym z najwygodniejszych w użytkowaniu.

Sieci gazowe od Hydro-Gaz – dlaczego warto z nami współpracować?

Do głównych korzyści płynących z wykonania przyłącza gazowego we współpracy z firmą Hydro-Gaz zaliczyć należy przede wszystkim naszą kompleksowość działania. Powierzone przez Państwo zadania wykonujemy w procesie „zaprojektuj i wybuduj”, przez co należy rozumieć, że zajmiemy się realizacją inwestycji w całości, od początku do końca. Obejmuje to również wsparcie we wszelkich konieczne do załatwienia sprawach formalnych, w tym reprezentację klienta przed Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. przy kwestiach związanych m.in. z podpisaniem umowy czy innymi wymaganymi do przygotowania dokumentami.

Wykonując przyłącza gazowe, bazujemy ponadto na wysokokwalifikowanym personelu, rzetelnej branżowej wiedzy oraz nowoczesnym zapleczu technicznym. Dzięki temu zlecone nam prace przebiegają w pełni profesjonalnie, szybko i przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Jeśli chodzi o sieci gazowe, Lublin – ze względu na lokalizację siedziby firmy – stanowi podstawowy obszar naszej działalności. Oprócz wspomnianego miasta na co dzień aktywnie obsługujemy jednak również Klientów z pozostałych miejscowości ulokowanych w obrębie województwa lubelskiego. Jeśli są Państwo zatem z tych okolic, serdecznie zapraszamy do współpracy oraz kontaktowania się z naszym personelem.

Co nazywamy przyłączem gazowym?

Najprostsza odpowiedź brzmi: odcinek instalacji, łączący sieć dystrybucyjną gazu z instalacją gazową w budynku lub obiekcie. Przyłącze gazowe stanowi punkt połączenia między siecią, kontrolowaną przez dostawcę gazu, a instalacją w danym budynku. Jest niezbędne do korzystania z gazu ziemnego w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach. Składa się ono z urządzeń przesyłowych, licznika oraz zabezpieczeń, które umożliwiają przepływ gazu z sieci do wewnątrz budynku.

Jakie są elementy instalacji gazowej w domu?

Decydując się na przyłącze gazowe w Lublinie, warto wiedzieć, że elementami instalacji w domu jednorodzinnym są:

  • zawór główny gazu ziemnego,
  • reduktory gazowe,
  • szafka ze znajdującym się wewnątrz licznikiem,
  • przyłącze gazu ziemnego,
  • urządzenie grzewcze, np. kocioł wraz z kominem, kuchenka, kominek czy podgrzewacz wody,
  • przewody do gazu ziemnego wraz z zaworami,
  • dopływ rozdzielczy,
  • pion, doprowadzający paliwo na poszczególne piętra.

Kto jest właścicielem przyłącza gazowego?

Wykonywane na wniosek Klienta przyłącze gazowe, prowadzące od sieci dystrybucyjnej do budynku, jest własnością operatora systemu dystrybucyjnego (OSD), czyli spółki gazowniczej. Operator to firma, która jest odpowiedzialna za zarządzanie siecią dystrybucyjną, dostarczanie gazu do odbiorców i utrzymanie infrastruktury gazowej na danym obszarze.

Właściciel budynku jest natomiast odpowiedzialny za domową część instalacji, a więc za urządzenia i elementy znajdujące się za gazomierzem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przyłącza gazowe wykonywane są na koszt posiadaczy nieruchomości. Samo podłączenie jest natomiast traktowane jako część infrastruktury sieci gazowej, pozostającej w zarządzaniu OSD.

Hydro-Gaz – profesjonalne usługi w zakresie sieci i przyłączy gazowych w Lublinie

Jeśli poszukują Państwo firmy, która wykona profesjonalne przyłącze gazowe w Lublinie lub okolicach, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. W Hydro-Gaz w kompleksowy sposób podchodzimy do przyłączania obiektów do sieci, oferując wsparcie zarówno na etapie formalnym, jak i przy projektowaniu przyłącza oraz jego wykonaniu. Wszystkie nasze instalacje wykonywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami bezpieczeństwa. Na terenie Lublina zajmujemy się również naprawą uszkodzonych przyłączy gazowych, interweniując także w nagłych przypadkach. Z przyjemnością zrealizujemy Państwa zlecenie, zapewniając bezpieczne, profesjonalne i terminowe podłączenie do sieci LPG.