Wszystkie budynki muszą mieć dostęp do jakiegoś źródła energii. Jednym z najpopularniejszych wciąż pozostaje gaz – i wiele wskazuje na to, że błękitne paliwo w przewidywalnej przyszłości będzie nadal cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dlatego właśnie warto zainwestować w jego podłączenie do obiektu. W tej kwestii warto zwrócić się do profesjonalistów z Hydro-Gaz. Doskonale wiemy, jak powinno wyglądać właściwe przyłącze gazowe. Wrocław ma wobec tego dostęp do oferty wyróżniającej się poziomem wykonania, przystępnymi cenami oraz bezpieczeństwem użytkowania sieci przesyłowej.

Czym jest przyłącze gazowe?

To odcinek, który jest odgałęzieniem lokalnej siatki gazociągowej. Jego zadaniem jest połączenie budynku z siecią gazową. W związku z tym musi spełniać szereg wymagań opisanych w przepisach. To z kolei uwzględniają projekty przyłączy, które należy zlecić fachowcom posiadającym odpowiednie uprawnienia. Zostaje on następnie wysłany do gazowni w celu zatwierdzenia i dopiero wtedy można przystąpić do realizacji.

Ostatnim etapem budowy jest podłączenie gazu, poprzedzone jeszcze kilkoma formalnościami. Po spełnieniu wszystkich wymogów można w końcu pobierać medium z sieci gazowej do np. ogrzewania podłogowego lub kuchenki.

Projekt i wykonanie sieci gazowej

Wyróżniamy się kompleksowością. Oznacza to, że można nam powierzyć realizację od samego początku (projektu) aż do końca (montażu). Nasze biuro projektowe przeprowadzi audyt, a następnie na tej podstawie przygotuje plan realizacji. To gwarancja stworzenia przyłącza gazowego, które będzie spełniać najwyższe standardy.

To jednak nie wszystko. Dopniemy wszystko na ostatni guzik w kwestii formalności. Przeprowadzimy też podłączenie gazu. Wrocław – podobnie jak cały region – ma w tym zakresie szczególne wymagania, a my doskonale orientujemy się w lokalnych przepisach. Wynika to nie tylko z doświadczenia w tworzeniu przyłączy gazowych, ale też nieustannie poszerzanych kompetencji.

Ile kosztuje podłączenie gazu?

Wszystko zależy od kilku czynników, wśród których najważniejsza jest rozległość planowanej instalacji. Oprócz tego wlicza się rodzaj przyłącza gazowego oraz konkretne elementy, jakie trzeba zamontować, by system był szczelny i bezpieczny w użytkowaniu. Przy wycenie bierzemy pod uwagę też to, czy klient chce nam powierzyć formalności związane z podłączeniem gazu do sieci. Dzięki temu zyskujesz pewność, że płacisz wyłącznie za to, czego naprawdę potrzebujesz.

Pomoc w formalnościach związanych z siecią gazową

Po stworzeniu kompletnej instalacji należy jeszcze zadbać o wypełnienie kilku dokumentów. Są one niezbędne do tego, by przewodami popłynęło błękitne paliwo. Podłączenie gazu z sieci należy do czasochłonnych zadań, a przy okazji wymaga znajomości lokalnych przepisów.

Właśnie dlatego – zamiast spędzać czas nad lekturą zawiłych norm dotyczących przyłączy gazowych – warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Dzięki wypracowanym na przestrzeni lat metodom, a także trzymaniu ręki na pulsie w kwestii prawa, jesteśmy w stanie przeprowadzić podłączenie gazu w ekspresowym tempie.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych naszymi usługami. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie związane z ofertą, a także tym, jak wykonać sieci gazowe. Wrocław może liczyć na naszą pomoc ze wszystkimi sprawami w tym zakresie, włącznie z przyłączami. Oprócz tego doradzimy wybór najkorzystniejszych rozwiązań, a także przeprowadzimy przez wszystkie etapy podłączenia gazu do budynku. Możesz zaufać naszemu doświadczeniu, które nieustannie poszerzamy.