Gaz należy do najpowszechniej stosowanych w Polsce surowców energetycznych. To niesie ze sobą potrzebę tworzenia wysokiej jakości systemów transportowania tego medium. Wiemy, jak powinny wyglądać wydajne instalacje gazowe. Wrocław i mieszkańcy całego województwa dolnośląskiego mają dostęp do profesjonalnych usług gazowniczych, które składają się z projektowania i montażu sieci zewnętrznej lub wewnętrznej. Zobacz, dlaczego konkretnie warto postawić na naszą ofertę.

Dlaczego warto mieć instalację gazową w budynku?

Co roku do lokalnej sieci przesyłającej gaz podłączane są nowe obiekty. Wynika to z niezaprzeczalnych zalet tego surowca. Wśród największych atutów podkreśla się komfort oraz wygodę użytkowania. To dzięki nim przygotowywanie posiłków w domu staje się tak proste. Co więcej, instalacje gazowe świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu budynków. Stanowią doskonałą, bardziej ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych, ale ciągle drożejących i niespełniających wymogów współczesnego świata paliw kopalnych.

Oprócz tego na montaż sieci warto zdecydować się również z powodów ekologicznych. Brak spalania węgla oznacza czyste powietrze zewnętrzne. W efekcie cała okolica korzysta z przeprowadzonych usług gazowniczych, ponieważ do nikogo nie dociera szkodliwy dym, który przyczynia się do powstawania smogu.

Jak wygląda projektowanie instalacji gazowej?

Poprawne wykonanie systemu jest poważnym i dość skomplikowanym zadaniem. Dlatego nie obejdzie się bez audytu oraz wizji lokalnej miejsca, gdzie ma powstać instalacja gazowa. Wrocław należy do miast, w których jest to szczególnie ważne ze względu na zagęszczenie budynków, a także na obecność wielu innych sieci w okolicy. Na samym początku współpracy w zakresie usług gazowniczych wysyłamy więc naszych specjalistów, by dokładnie poznali warunki zewnętrzne i wewnętrzne budynku przed montażem konstrukcji.

W dalszej kolejności określa się technikalia. Polega to na sprawdzeniu, które technologie najlepiej sprawdzą się w danej sytuacji. W tym momencie ustala się m.in. pobór medium, rodzaj urządzeń w instalacji gazowej, a także tzw. miejsce punktu gazu. Gdy weźmie się to wszystko pod uwagę, można przystąpić do opracowywania szczegółów, które zostaną potem wykorzystane podczas montażu.

Bezpieczna instalacja gazowa w domu

Podczas projektowania nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego przy realizacji usług gazowniczych przykładamy do tego szczególną wagę. Dotyczy to zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych instalacji gazowych.

Na czym polega zachowanie ostrożności? Przede wszystkim na starannym rozmieszczeniu elementów systemu przy montażu. Powinny one znajdować się w takim miejscu, aby był do nich łatwy dostęp w celu konserwacji oraz napraw (jeśli dojdzie do awarii). Na dodatek projekt musi być stosunkowo prosty, co przekłada się na minimalizowanie ryzyka wycieku gazu.

Inną ważną kwestią jest rozmieszczenie poszczególnych części w taki sposób, by nie doszło do ich przypadkowego uszkodzenia podczas remontu. Właśnie dzięki temu otrzymuje się naprawdę bezpieczne instalacje gazowe. Województwo dolnośląskie jest nieustannie modernizowane, więc zachowanie standardów usług gazowniczych dotyczących prawidłowego montażu elementów sieci jest podwójnie ważne. Jako przykład można podać np. prowadzenie rur na zewnętrznych ścianach obiektu.

Profesjonalny projekt i wykonanie instalacji gazowej

Do stworzenia wydajnej sieci, a następnie wdrożenia projektu w życie potrzeba fachowców. Poziom specjalizacji określa się, biorąc pod uwagę nie tylko doświadczenie, ale również uzyskanie ważnych uprawnień – a konkretnie G3. Pozwala to na montaż instalacji gazowych. Mieszkańcy Wrocławia mają na szczęście dostęp do profesjonalnej pomocy świadczonej przez firmę Hydro-Gaz. Nasi pracownicy wyróżniają się szerokimi kompetencjami potwierdzonymi przez certyfikat G3, który uprawnia nie tylko do tworzenia sieci, ale też jej konserwacji.

To również gwarancja bezpieczeństwa. Usługi gazownicze wykonywane przez prawdziwych profesjonalistów dają pewność, że użytkowany system wewnętrzny lub zewnętrzny spełni wszelkie wymagania.

Doświadczenie w projektowaniu instalacji gazowych

Jednym z wyróżników naszej firmy jest też duży staż pracy. Nasi specjaliści od instalacji gazowych mają wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, co przekłada się na pełną fachowość. Jesteśmy w stanie podjąć się każdego wyzwania, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu lub tego, czy ma on obejmować sieci zewnętrzne czy wewnętrzne. Pod tym względem usługi gazownicze są wszechstronne.

Pragniemy przy okazji podkreślić kompleksowość. Każde zlecenie realizujemy od A do Z. Oznacza to zarówno projektowanie instalacji gazowych, jak i ich późniejszy montaż oraz testy szczelności. Bierzemy więc pełną odpowiedzialność za to, co opracujemy. A dzięki dużemu doświadczeniu wypracowaliśmy zasady, które świetnie sprawdzają się w praktycznie każdej sytuacji.

Ile kosztuje projekt i montaż instalacji gazowych?

Dokładamy wszelkich starań, by pozostać konkurencyjnymi pod każdym względem. Dzięki temu oferujemy wysokiej jakości usługi gazownicze. Wrocław należy jednak do miast, w których przykłada się wagę również do kosztów realizacji. Doskonale o tym wiemy, dlatego montaż wewnętrznych i zewnętrznych instalacji gazowych cechuje się przystępnymi cenami. Jest to możliwe dzięki stosowaniu nowych technologii oraz trzymaniu się dobrych praktyk.

Przy wycenie bierzemy pod uwagę kilka czynników. Usługi gazownicze kosztują więc różnie w zależności od rozległości planowanej instalacji gazowej, stopnia skomplikowania projektu czy konieczności użycia konkretnych urządzeń. Do tego dochodzi jeszcze cena montażu. Dzięki temu, że zajmiemy się wszystkim, co jest związane z siecią energetyczną, nasi klienci oszczędzają, ponieważ nie muszą negocjować ceny z dwiema różnymi ekipami wykonawczymi.

Pomoc w przyłączeniu do sieci gazowej

Po zaprojektowaniu i wdrożeniu w życie systemu należy go jeszcze podłączyć. Zewnętrzne instalacje gazowe muszą więc otrzymać zgodę na przyłączenie. To wiąże się z pewnymi formalnościami. Na szczęście nasi klienci mogą ominąć czasochłonne procedury. Związane z tym obowiązki bierzemy na siebie w ramach usług gazowniczych. Niektóre z nich możemy wykonać w imieniu zleceniodawcy, a w kwestii pozostałych doradzamy i wskazujemy najkrótszą oraz najbezpieczniejszą drogę do sformalizowania przyłącza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Podczas rozmowy specjaliści odpowiedzą na każde pytanie związane z instalacjami gazowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi – włącznie z ich montażem i przyłączeniem do sieci. Przy okazji doradzą najkorzystniejsze rozwiązania w tym zakresie. Wysokiej jakości usługi gazownicze we Wrocławiu to gwarancja otrzymania bezpiecznego, wydajnego oraz odpornego na upływ czasu systemu, który spełni wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Dlatego właśnie zachęcamy poszukujących profesjonalizmu mieszkańców województwa dolnośląskiego do wysyłania zapytań do pracowników naszej firmy.